mobilya tasarımı

Eğer, evinize mobilya tasarımı yaptırmak istiyorsanız ve fazla bütçeniz yoksa burada vereceğimiz bilgiler çok işinize yarayacaktır.Özellikle düşük bütçeli mobilya tasarımı yaptırmak veya yapmak isteyenler için yaratıcı çözümler ve fikirlere yer vereceğiz.

Mobilya tasarımı Nedir?

Mobilya tasarımı çeşitli programlar yardımıyla ev veya ofisler de kullanılmak üzere hazırlanan mobilyaların tasarım haline getirilerek üretim tesislerine gönderilmesi işlerinin bütününe denilmektedir.

Mobilya Tasarımı Nasıl Yapılır?

Mobilya tasarımı yapabilmek için kullanacağınız yardımcı bilgisayar programını iyi bilmeniz ve hayel gücünüzün yeterli seviyede olması gerekiyor.

Buna ilave olarak iç mimari hakkında da bilgi sahibi olmanız tasarım yaparken çok işinize yarayacaktır.

İlk başta aklınızdan çıkartmamanız gereken en önemli hususlar bütçenize göre haraket etmeniz ve bir plan hazırlayıp ona riayet etmenizdir.

mobilya tasarımı Temelleri:
• Bir planı geliştirmelisiniz: ölçülen bir çizim veya bir bilgisayar tarafından oluşturulan planı izleyin.
mobilya tasarımı kağıt üzerinde iyi görünebilir ama temel gücü ve istikrarı eksikliği sonunun hüsranla bitmesine yol açar

•evinizde kullanmadığınız aksesualrınız varsa önceliğiniz bunları mobilya tasarımında kullanmak olmalıdır.Böylelikle hem bütçenizdeki yükü azaltırsınız hemde evinizde atıl durumda olan eşyaları değerlendirebilirsiniz.

• Hazırlayacağınız mobilya tasarımını mümkünse üç boyutlu olarak hazırlayın veya hazırlatın, ayrıca tam ölçek kullanarak evinizin bitmiş halinide görebilirsiniz.

Yukarıda vermiş olduğumuz bilgiler teknik ve maddi olarak ikiye ayırabiliriz.Şimdi vereceğimiz ekstra fikirlerle mobilya tasarımı hazırlığına başlayabilirsiniz.

mobilya tasarımı başlarken;
-Kullanım kolaylığı (Her ne olursa olsun ilk önce hazırlayacağınız tasarımların kullanım kolaylığı olmasına özen göstermelisiniz.)
-Mimari bütünlük (Evinizin bir bütün olduğunu aklınızda çıkartmayın)
-Doğal renkler ve basit aksesuarlar (Her zaman iddealı renklerden kaçının bu size hem nakit hemde zaman olarak geri dönüş sağlayacaktır)
-Basit kombinasyonlar (Masa – Sandalye, Koltuk – Koltuk Minderleri, Perdeler için renk uyumunu göz önünde bulundurarak kombinasyonlar yapabilirsiniz.)
-Ekonomik uygulamalar (Örneğin; Silinebilir duvar kağıtları ekonomik ve kalitelidir, bu şekilde örnekler bularak sizde evinizde ekonomik mobilya tasarımı yapabilirsiniz)
-Kaliteli malzeme kullanımı (mobilya tasarımı yaparken satın alacağınız aksesuarların özellikle kaliteli olmasına özen gösterin)
-İç mimarla çalışma (Bütçeniz elverişliyse her zaman bir iç mimarla çalışmayı aklınızın bir kenarında bulundurun)

Değerli takipçilerimiz sizlere mobilya tasarımı hakkında çeşitli örnekler vererek bilgilendirme yaptık, sizlerde bu bilgiler sayesinde kendi tasarımlarınızı yapabilirsiniz.Şunu aklınızdan çıkartmayın moda sizin zevkinize göre şekillerin.

Etiketler: ,

Yorum Yaz


+ 9 = 18

Copyright © 2018 doğtaş mobilya modelleri www.dogtasmobilyamodelleri.net Her Hakkı Saklıdır.
Burada yer alan bilgiler sadece bilgi ve tanıtım amacıyla hazırlanmış olup doğtaş mobilya'yı bağlamaz.Doğtaş markası tüm haklarıyla birlikte Doğtaş firmasına aittir.
Resim | doğtaş mobilya modelleri