doğtaş bebek odası takımları

Yaşam alanlarımızın en özel odalarından birisi olan bebek, çocuk odaları hepimizin severek ve isteyerek dizayn ettiği bölümlerdir.

Bebek odalarında kullanılan renkler genel olarak doğacak çocuğumuzun cinsiyetine göre hazırlansa da, Son yıllarda modernleşen ev dekorasyon çeşitlilik kazanmıştır.Ev dizayn deyince aklımıza ilk gelen salonumuz dur, Bunun sebebi ise evimize gelen misafirlerimizi ilk olarak salonumuzda karşılamamızdır.Bizler için bir diğer önemli alan ise çocuklarımızın bulunduğu odalardır, bu odaların dizaynı ve kullanılan mobilyalar çok önemlidir.

Çocukların sağlığını etkiliyecek yada oda içerisinde kullanılan mobilyaların doğru dizayn edilmemesi sebebiyle olabilecek çeşitli sorunlarla karşılaşabiliriz.Bu sorunlarla başa çıkabilmek için yada daha ilk başta bu problemlerin oluşmasını engelleyebiliriz.

Bebek odası dizaynında dikkat edilmesi gereken başlıca hususlar şunlardır.

1-Bebek odasında kullanılan boyanın içeriği, Bunu boyayı satın almadan önce detaylıca araştıran, kimyasal madde içermeyen boyalardan satın alın.

2-Mobilyalar, Mobilya seçiminiz gösterişten uzak direk ihtiyaçları karşılamak için alınmış olunmalı.

3-Bebek odası dizaynı, İlk olarak odayı boyadınız, Sonra mobilyaları aldınız, Şimdi sıra geldi odayı dizayn etmeye, odayı dizayn ederken yatağa hızlı bir şekilde nasıl ulaşırım mantığın da olmalısınız.Bu yüzden yatak kapı ya yakın bir yerde ve rüzgar almayacak şekilde kurulmalı.Diğer mobilyalar yatağa belirli mesafeler olmalı.

4-Keskin köşelere dikkat etmelisiniz, Mobilyaların hemen hemen hepsinde köşe mutlaka vardır, Bu yüzden çocuğunuz bu köşelere çarparak zarar görmesini engellemek için mutlaka bir koruma ile o köşeleri kapatınız.

5-Bebek odası için Mobilya seçiminizi yaparken, mobilya üretimin de kullanılan malzemelerin içeriğini detaylı bir şekilde sorun.Bunun en önemli sebebi olarak gelişme çağında olan bebeklerin dişleri çıktığını için bu mobilyaları ısırabilirler.

6-ANTİBAKTERİYEL yatak kullanılmalı, Antibakteriyel sözünü hep duymuşuzdur.Ancak doğru düzgün kimse ne anlama geldiğini bilmez.Kısaca bunu tanımlamak gerekirse, Bakterilerin oluşmasını ve gelişmesini engelleyecek özellikte olanlara denilmektedir.İşte burada bebeklerimiz için antibakteriyel yatak kullanılmasının önemi ortaya çıkıyor.

7-Bebek odası için aldığımız mobilyaların ilerki yaşlarda kullanılması, Bebekler çok hızlı büyür ve ihtiyaçları da bu doğrultuda artıyor.Artan ihtiyaçlara yenisini eklememek için mobilyaları daha kullanışlı ve ergonomik olanlarından almalısınız.Bebek odası maliyeti ortalama 5-6 bin TL civarı tutmakta bunu sürekli bir şekilde ödeme gücünüzün olmadığı için çok dikkatli hareket etmelisiniz.

Doğtaş mobilya bebek odası fiyatlarından bazıları, burada verilen fiyatlar doğtaş İnternet sitesinden alınmıştır ve bilgi amacı taşımaktadır.
%50 indirimli smart çocuk odası takımı fiyatı 1.530 tl, %10 nakit alım indirimiyle de 1.375 TL’den satılmakta.
Pasifica genç odası takımı satış fiyatı 7.330 TL, %50 indirimle 3.665 TL den satılıyor.Eğer peşin olarak alırsanız %10’luk ekstra bir indirim daha var, 3.300 TL.
Mare bebek odası takımı fiyatı ise 5.820 TL, %40 indirimle 3.490 TL den satılıyor.Nakit alımlar da ise 3.140 TL etiketli satış fiyatı var.

Bu yazımızda sizlere olabildiğince detaylı bir şekilde bebek odası dizaynı, mobilyaları ve olası sorunlardan bahsetmeye çalıştık.Yapmanız gereken bebekler için en güzel ve özel bir oda hazırlamak ancak bu odayı hazırlarken de bütçenizi zorlamadan ve ilerisini düşünerek hareket etmeye çalışmalısınız.

Etiketler:

Yorum Yaz


7 + = 10

Copyright © 2018 doğtaş mobilya modelleri www.dogtasmobilyamodelleri.net Her Hakkı Saklıdır.
Burada yer alan bilgiler sadece bilgi ve tanıtım amacıyla hazırlanmış olup doğtaş mobilya'yı bağlamaz.Doğtaş markası tüm haklarıyla birlikte Doğtaş firmasına aittir.
Resim | doğtaş mobilya modelleri