doğtaş mobilya genç odası

Şimdi sıra geldi belkide sizlerden en çok istek alan mobilya modellerinden bir tanesi olan genç odası modelleri ve fiyatları ve doğtaş mobilya genç odası yazımıza.Genç odası deyince ilk aklımıza gelen çocuklarımızın yaşam alanlarında kullanılan mobilya takımları ve diğer aksesuarlar.
Genç odası mobilyalarını almadan önce bilmeniz gereken çok önemli hususlar vardır, bunlar gerçekten dikkat gerektirir.
Birincisi kız veya erkek çocuklarınız için alacağınız mobilyaların, çocuğunuzun kişiliğini yansıtmasını gerektirir.Yani tutup da erkek çocuğa pembe bir model seçmeyin.
İkinci olarak erkek çocuklar için siyah, gri ve kahverengi gibi koyu tonlar yerine açık ve ferah renkleri tercih edin.
Üçüncüsü kız çocuklar için de genel olarak pembe, lila, kırmızı, beyaz gibi tonları tercih edebilirsiniz.
Dördüncüsü kız veya erkek çocukların mobilya seçimlerinizde mutlaka çocuklarınızın fikirlerini sorup beraber alış verişe götürün.
5-Genç odası mobilya seçiminizde fiyat ve kaliteli ikilisini mutlaka dikkate alın.Bunun en önemli sebebi ise bu çocuklar her gün büyüyorlar ve bir süre sonra aldığınız hiç bir mobilyaya sığmayacaklar 🙂 bir diğer husus ise ergenlik geçiş dönemlerinde yeni eşya ve mobilya isteklerinde maddi olarak takılıp kalmayın.
6-Yatak modellerinde mutlaka bir profesyonelden yardım alarak seçiminizi ona göre yapın.Çünkü çocukların kemik büyümelerine denk gelecek ve ilerki yaşlarda kötü yatak seçimi kronik bel,boyun ve sırt ağrılarına sebep olabilir.(Bu konuya özellikle çok dikkat edin.)
7-Çocukların en çok vakit geçireceği alan olan odalarını ufakta olsa bir mimardan yardım alarak çocuklarınıza beraber dizayn edin.Mimar için ayıracak bütçeniz yoksa geçin bilgisayarınızın karşısına çocuğunuzla beraber beğendiğiniz modelleri ayırarak hareket edebilirsiniz.

Çocuklarınızın ilerleyen yaşlarında daha faydalı bireyler olması için her zaman her konuda onunla fikir alış verişinde bulunmaktan çekinmeyin.Bu kendisinin odası da olabilir, mobilyaları da, yatağı da.Ayrıca odasında kullanacağı hiç bir mobilyanın ve bu mobilyalara ait renkler için diretmede bulunmayın.Bırakın kendi mobilyalarını kendisi seçerek sorumluluk almasına izin verin.
doğtaş genç odası modelleri

Etiketler:

Yorum Yaz


+ 9 = 16

Copyright © 2018 doğtaş mobilya modelleri www.dogtasmobilyamodelleri.net Her Hakkı Saklıdır.
Burada yer alan bilgiler sadece bilgi ve tanıtım amacıyla hazırlanmış olup doğtaş mobilya'yı bağlamaz.Doğtaş markası tüm haklarıyla birlikte Doğtaş firmasına aittir.
Resim | doğtaş mobilya modelleri